Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Blakemar de Luxe Large Pot (9mm filter)
£85.00
Out of stock
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Pipe Length | 136mm |
| Pipe Height | 44mm |
| Pipe Width | 37mm |
| Chamber Width | 20mm |
| Chamber Depth | 34mm |
| Chamber Volume | 8cm³ |
| Finish | Black Rustic |
| Stem Type | Taper |
| Stem Material | Vulcanite |



