Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Bullcap
| Shape No. | 360 |
|---|---|
| Pipe Length | 142mm |
| Pipe Height | 40mm |
| Pipe Width | 38mm |
| Chamber Width | 17mm |
| Chamber Depth | 25mm |
| Chamber Volume | 4cm³ |
| Finish | Walnut, Walnut Rustic |
| Stem Type | Taper |
| Shape No. | 360 |
|---|---|
| Pipe Length | 142mm |
| Pipe Height | 40mm |
| Pipe Width | 38mm |
| Chamber Width | 17mm |
| Chamber Depth | 25mm |
| Chamber Volume | 4cm³ |
| Finish | Walnut, Walnut Rustic |
| Stem Type | Taper |