Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Calabash #1
£95.00
with a lovely straight grain.
Out of stock
| Pipe Length | 172mm |
|---|---|
| Pipe Height | 65mm |
| Pipe Width | 58mm |
| Chamber Width | 22mm |
| Chamber Depth | 50mm |
| Chamber Volume | 15cm³ |
| Finish | French Red |
| Stem Type | Taper |

