Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Cairngorm Bent
| Chamber Width | 21mm |
|---|---|
| Finish | French Red, French Red Antique |
| Stem Type | Taper |
| Pipe Length | 158mm |
| Pipe Height | 42mm |
| Chamber Depth | 34mm |
| Chamber Volume | 9cm³ |
| Shape No. | 953 |
| Chamber Width | 21mm |
|---|---|
| Finish | French Red, French Red Antique |
| Stem Type | Taper |
| Pipe Length | 158mm |
| Pipe Height | 42mm |
| Chamber Depth | 34mm |
| Chamber Volume | 9cm³ |
| Shape No. | 953 |