Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Blakemar de Luxe Author Bent (9mm filter)
£85.00
Out of stock
| Weight | 44 g |
|---|---|
| Pipe Length | 128mm |
| Pipe Height | 40mm |
| Pipe Width | 40mm |
| Chamber Width | 18mm |
| Chamber Depth | 27mm |
| Chamber Volume | 6cm³ |
| Finish | Walnut Rustic |
| Stem Type | Saddle |
| Stem Material | Vulcanite |


