Christmas Closure 19/12/2025 – 05/01/2026
Torpedo
| Weight | 41 g |
|---|---|
| Shape No. | 783 |
| Pipe Length | 120mm |
| Pipe Height | 36mm |
| Pipe Width | 37mm |
| Chamber Width | 20mm |
| Chamber Depth | 27mm |
| Chamber Volume | 6cm³ |
| Finish | Crocodile Plum, French Red |
| Stem Type | Taper |






